Meet 1 – Year 7  
3,000m – fast section – 6:30 PM
Bib Overall Gender Division Name Time Points
54 1 m 20-29 Carlos Lesser 08:55.8 10
46 2 m 16-19 Brennen Smith 09:02.5 10
102 3 m 20-29 Martin Sobey 09:08.2 8
109 4 m 20-29 Matthew Winkler 09:16.2 6
1 5 m 50-59 Colin Dignum 09:18.8 10
49 6 m 20-29 Colin Wass 09:27.7 5
41 7 m 16-19 Hamish 09:38.0 8
34 8 m 30-39 Tim Atkins 09:59.3 10
66 9 m 16-19 Fabio Brentoni 10:30.9 6
183 10 f 20-29 Alexandra Bovell 10:58.4 10
163 11 m 30-39 Chris Callendar 11:04.7 8
57 12 f 16-19 Keisha Besler 11:16.4 10
67 13 f 20-29 Elizabet Lapointe 11:18.6 8
33 14 f 30-39 Kristin Smart 11:26.5 10
1500m – 6:50 PM
Bib Overall Gender Division Name Time Points
35 1 m 20-29 Will Russell 04:03.9 10
169 2 m 30-39 Jerry Hughes 05:11.9 10
164 3 m 50-59 Gary Duncan 05:34.4 10
168 4 m 20-29 Yana Hempler 05:45.0 10
162 5 m 40-49 Troy Alexander 05:49.8 10
166 6 m 50-59 Jim Fliczuk 05:52.2 8
172 7 f 30-39 Sarah Lindstein 05:53.3 10
170 8 m 40-49 Douglas Jang 06:36.2 8
106 9 m 70-79 Martti Tienhaara 07:04.8 10
107 10 f 60-69 Marcia Stromsmoe 07:07.1 10
174 11 m 70-79 Douglas Miller 07:09.0 8
165 12 m 40-49 Boyd Farrell 07:48.6 6
55 13 m 40-49 Dixon McGowan 07:48.8 5
800m – Section – 1 – 7:00 PM
Bib Overall Gender Division Name Time Points
109 1 m 20-29 Matthew Winkler 01:59.2 10
54 2 m 20-29 Carlos Lesser 02:06.3 8
42 3 m 30-39 Robin Poirier 02:09.3 10
167 4 f 16-19 Carolyn Herrell 02:12.8 10
49 5 m 20-29 Colin Wass 02:13.4 6
102 6 m 20-29 Martin Sobey 02:14.0 5
46 7 m 20-29 Brandon Smith 02:16.2 4
163 8 m 30-39 Chris Callendar 02:17.0 8
41 9 m 20-29 Hamish Babin 02:21.5 3
800m – Section – 2 – 7:10 PM
Bib Overall Gender Division Name Time Points
34 1 m 30-39 Tim Atkins 02:16.4 10
173 2 m 30-39 Julien Marceau 02:20.7 8
69 3 f 20-29 Rachael Gardner 02:20.9 10
104 4 f 40-49 Beth Venables 02:25.8 10
178 5 m 50-59 Darren Skuja 02:33.2 10
169 6 m 30-39 Jerry Hughes 02:38.5 6
183 7 f 20-29 Alexandra Bovell 02:39.4 8
33 8 f 30-39 Kristin Smart 02:41.2 10
162 9 m 40-49 Troy Alexander 02:57.2 10
800m – Section – 3 – 7:20 PM
Bib Overall Gender Division Name Time Points
32 1 m 30-39 Simon Pearson 02:43.6 10
164 2 m 50-59 Gary Duncan 02:46.8 10
166 3 m 50-59 Jim Fliczuk 02:49.7 8
168 4 f 20-29 Yana Hempler 02:52.5 10
175 5 f Morgan Purvis-Bellamano 03:10.3
105 6 m 70-79 Frank Towler 03:15.1 10
170 7 m 40-49 Douglas Jang 03:18.5 10
106 8 m 70-79 Martti Tienhaara 03:30.9 8
174 9 m 70-79 Douglas Miller 03:37.0 6
107 10 f 60-69 Marcia Stromsmoe 03:37.4 10
165 11 m 40-49 Boyd Farrell 03:51.3 5
55 12 m 40-49 Dixon McGowan 03:51.4 4
3,000m – Section – 2 – 7:30 PM
Bib Overall Gender Division Name Time Points
169 1 m 30-39 Jerry Hughes 11:16.1 10
164 2 m 50-59 Gary Duncan 11:50.2 10
168 3 f 20-29 Yana Hempler 12:30.6 10
172 4 f 30-39 Sarah Lindstein 12:33.2 10
166 5 m 50-59 Jim Fliczuk 12:42.4 8
105 6 m 70-79 Frank Towler 13:19.7 10
162 7 m 40-49 Troy Alexander 14:24.1 10
107 8 f 60-69 Marcia Stromsmoe 15:19.9 10
174 9 m 70-79 Douglas Miller 15:25.1 8
170 10 m 40-49 Douglas Jang 15:54.8 8
165 11 m 40-49 Boyd Farrell 19:43.4 6
55 12 m 40-49 Dixon McGowan 19:43.5 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.