© Copyright – 2017 – Victoria Sports News

 Christie Phoenix  Insurance    Victoria  Track Series        
 meet # 4  June 21 2017 
300m – 1/3            
           
                 
Bib Overall Gender Age Name Time Points
411 1 m 20-29 Matt Winkler 36.52 10
446 2 m 16-19 Ben Sammon 36.84 10
445 3 m 16-19 David Johnson 38.22 6
444 4 m 16-19 Oleg Saldyga 39.00 5
449 5 m 40-49 Walter Cantwell 43.87 10
388 6 m 30-39 Michael Angrove 45.29 8
300m -2/3            
           
                 
Bib Overall Gender Age Name Time Points
450 1 f 40-49 Beth Venables 47.33 10
399 2 m 50-59 Gary Duncan 53.16 10
455 3 f 20-29 Yana Hempler 54.47 10
457 4 m 30-39 Jerry Hughes 55.36 10
259 5 m 50-59 Jim Fliczuk 56.10 8
454 6 m Youth Levi Venables 56.28 10
265 7 f 30-39 Sarah Lidstein 58.24 10
300m -3/3            
           
                 
Bib Overall Gender Age Name Time Points
261 1 m 40-49 Boyd Farrell 52.37 10
258 2 m 40-49 Douglas Jang 52.98 8
448 3 m 70-79 Frank Towler 1:00.69 10
410 4 m 70-79 Martti Tienhaara 1:02.19 8
263 5 m 70-79 Douglas Miller 1:08.30 6
453 6 f 60-69 Marcia Stromsmoe 1:10.82 10
415 7 f 50-59 Jane McDonald 1:15.95 10
416 8 f 50-59 Christine Thate 1:19.08 8
1000m            
           
                 
Bib Overall Gender Age Name Time Points
411 1 m 20-29 Matthew Winkler 2:43.40 10
388 2 m 30-39 Michael Angrove 3:15.32 10
450 3 f 40-49 Beth Venables 3:16.91 10
399 4 m 50-59 Gary Duncan 3:29.73 10
457 5 m 30-39 Jerry Hughes 3:36.46 8
455 6 f 20-29 Yana Hempler 3:41.80 10
259 7 m 50-59 Jim Fliczuk 3:49.49 8
265 8 f 30-39 Sarah Lidstein 3:50.72 10
258 9 m 40-49 Douglas Jang 4:11.20 10
448 10 m 70-79 Frank Towler 4:20.18 10
453 11 f 60-69 Marcia Stromsmoe 4:32.81 10
410 12 m 70-79 Martti Tienhaara 4:36.05 8
263 13 m 70-79 Douglas Miller 4:39.11 6
261 14 m 40-49 Boyd Farrell 4:57.89 8
415 15 f 50-59 Jane McDonald 5:15.65 10
416 16 f 50-59 Christine Thate 5:57.00 8
5000m            
           
                 
Bib Overall Gender Age Name Time Points
419 1 m 40-49 Craig Odermatt 16:14.60 10
418 2 f 50-59 Lucy Smith 17:32.97 10
417 3 f 30-39 Melissa Ross 17:33.14 10
15 4 f 16-19 Justine Stecko 17:55.64 10
399 5 m 50-59 Gary Duncan 19:23.15 10
457 6 m 30-39 Jerry Hughes 20:14.35 10
455 7 f 20-29 Yana Hempler 21:26.15 10
259 8 m 50-59 Jim fliczuk 22:04.64 8
1500m            
           
                 
Bib Overall Gender Age Name Time Points
440 1 m 16-19 Matthew Thibodeau 4:15.05 10
438 2 m 16-19 Joe Robertson 4:15.16 8
439 3 m 16-19 Liam Stanley 4:16.65 6
430 4 m 16-19 Michael Barber 4:18.76 5
437 5 m 16-19 Vlad Lyesin 4:19.69 4
435 6 m 16-19 Cooper Langard 4:23.31 3
431 7 m 16-19 Jack Boden 4:25.83 2
451 8 m 16-19 Jin Stewart 4:45.40 10
411 9 m 16-19 Matthew Winkler 4:47.59 8
442 10 f 16-19 Madleyn Brunt 4:49.37 10
434 11 m 16-19 Liam Hoogewerf 4:50.58 1
436 12 f 16-19 Alisa Lyesina 4:52.27 10
433 13 m 16-19 Brodie Cote 4:52.63 0
441 14 m 16-19 Zack 4:55.47 0
447 15 m 16-19 Jordan Cheung 4:55.65 0
456 16 m 16-19 Tyler Doniford 5:08.98 0
800m            
           
                 
Bib Overall Gender Age Name Time Points
411 1 m 20-29 Matthew Winkler 1:56.75 10
426 2 m 16-19 Thomas Grabner 2:00.65
422 3 m 16-19 Jack Cooper 2:02.63
429 4 m 16-19 Fraser Van Allen 2:03.04
428 5 m 16-19 Liam Dwyer 2:03.80
420 6 m 16-19 Rob Deacon 2:05.98
427 7 m 16-19 Jackson Isnor 2:06.90
421 8 m 16-19 Spencer Bradbury 2:22.41
425 9 f 16-19 Grace Fulton 2:41.02