Lauren Matthes

Next

Christie-Phoenix Insurance Victoria Track Series – results – meet # 1 – 2017
3,000m Section 1
Bib Overall Gender Age Name Time Points
190 1 m 30-39 Nick Walker 9:10.3 10
191 2 m 40-49 Craig Odermatt 9:25.3 10
187 3 m 20-29 Matthew Winkler 9:46.19 10
123 4 m 30-39 Tim Adkins 10:15.7 8
314 5 f 30-39 Melissa Ross 10:26.7 10
321 6 m 30-39 Michael Angrove 10:37.8 8
192 7 f 30-39 Kristen Smart 11:03.5 8
323 8 m 50-59 Gary Duncan 11:15.2 10
3,000m Section 2
Bib Overall Gender Age Name Time Points
327 1 m 50-59 Jim Fliczuk 12:44.9 10
316 2 f 60-69 Marcia Stromsmoe 14:42.8 10
330 3 m 40-49 Douglas Jang 15:52.9 10
312 4 m 70-79 Douglas Miller 15:53.1 10
324 5 m 40-49 Boyd Farrell 15:53.9 8
317 6 m 70-79 Martti Tienharra 16:43.9 8
287 7 m 50-59 Gary Donaghue 16:49.9 8
303 8 f 50-59 Jane McDonald 17:42.9 10
285 9 m 40-49 Dixon McDonald 20:24.7 6
1500m
Bib Overall Gender Age Name Time Points
187 1 m 20-29 Matthew Winkler 4:43.02 10
281 2 f 20-29 Julia Tschanz 4:55.44 10
194 3 f 16-19 Amy Morris 5:01.90 10
321 4 m 30-39 Michael Angrove 5:25.59 10
323 5 m 50-59 Gary Duncan 5:29.40 10
327 6 m 50-59 Jim Fliczuk 6:24.12 8
324 7 m 40-49 Boyd Farrell 6:57.51 10
316 8 f 60-69 Marcia Stromsmoe 7:08.26 10
330 9 m 40-49 Douglas Jang 7:31.36 8
317 10 m 70-79 Doug Miller 7:39.85 10
325 11 f 50-59 Jane McDonald 8:43.16 10
800m Section 1
Bib Overall Gender Age Name Time Points
187 1 m 20-29 Matthew Winkler 2:01.5 10
285 2 m 30-39 James Squire 2:23.1 10
204 3 m 60-69 Brent Scott 2:27.8 10
122 4 f 30-39 Laura Bestow 2:28.1 10
321 5 m 30-39 Michael Angrove 2:31.6 8
192 6 f 30-39 Kristen Smart 2:34.9 8
323 7 m 50-59 Gary Duncan 2:43.8 10
188 8 m 30-39 Stephen Woollard 2:49.3 6
800m Section 2
Bib Overall Gender Age Name Time Points
334 1 f 40-49 Beth Venebles 2:27.10 10
195 2 f Youth Ella Ballard 2:34.40
197 3 m Youth Charli Packford 2:41.60
4 Missing name. 2:46.20
199 5 f Youth Owen Sandquist 2:54.40
324 6 f Youth Clara Chudley 2:59.70
203 7 m Youth Maya Djuricjovic 3:01.10
200 8 m 50-59 Jim Fliczuk 3:02.60 10
202 9 m 40-49 Boyd Farrell 3:03.50 10
327 10 m Youth Soren Rossato 3:11.00
196 11 m Youth Colin Barber 3:22.50
330 12 m 40-49 Douglas Jang 3:34.10 8
287 13 m 50-59 Gary Donaghue 3:37.10 10
316 14 f 6-=69 Marcia Stromsmoe 3:38.70 10
317 15 m 70-79 Martti Tienhaara 3:39.30 10
312 16 m 70-79 Douglas Miller 3:45.00 8
303 17 f 50-59 Jane McDonald 4:28.50 10
285 18 m 40-49 Dixon McGowan 5:19.50 6
400m Section 1
Bib Overall Gender Age Name Time Points
234 1 m Youth Ben Harrold 1:11.1
320 2 f Youth Jordan Prete 1:15.9
247 3 f Youth Sophia Venebles 1:18.7
218 4 m Youth Isaak Eden 1:19.1
239 5 m Youth Logan Harrold 1:21.1
326 6 m Youth Levi Venebles 1:22.2
253 7 m Youth Kai Sargent 1:28.5
246 8 m Youth Rory Watson 1:29.8
240 9 m Youth Cayman Spackman 1:39.1
400m Section 2
Bib Overall Gender Age Name Time Points
269 1 f Youth Keira Watson 1:12.7
252 2 f Youth Lauren Matthes 1:15.9
251 3 f Youth London Spackman 1:17.1
267 4 f Youth Genevieve Bacon 1:17.5
266 5 f Youth Jordynn Cassidy 1:27.9
250 6 f Youth Maggie Whitely 1:29.2
249 7 f Youth Erica Caldwell 1:29.3
254 8 f Youth Josie Matthes 1:36.5
248 9 f Youth Mariana Hinojosa 1:39.7
100m boys
Bib Overall Gender Age Name Time Points
234 1 m Youth Ben Harrold 15.05
526 2 m Youth 15.92
218 3 m Youth Isaak Eden 16.47
242 4 m Youth Matteo Eden 17.58
246 5 m Youth Rory Watson 17.71
240 6 m Youth Cayman Spackman 17.79
253 7 m Youth Kai Sargent 18.41
100m girls
Bib Overall Gender Age Name Time Points
320 1 f Youth Jordan Prete 15.45
267 2 f Youth Genevieve Bacon 15.65
247 3 f Youth Sophia Venebles 15.98
252 4 f Youth Lauren Matthes 16.12
249 5 f Youth Erica Caldwell 16.58
254 6 f Youth Josie Matthes 17.31
100m section 2
Bib Overall Gender Age Name Time Points
*est
269 1 f Youth Keira Watson 15.78
251 2 f Youth London Spackman 15.81
268 3 f Youth Ava Keler 16.22
248 4 f Youth Mariana Hinojosa 16.98

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.