800m Open  
Last Name First Name Time Bib   Age-group Club Race Points Series Total
Marceau Julien 0:02:18.30 222 20-29 Performance Running 10 10
Bassett Miryam 0:02:18.60 254 16-19 Oceanside T&F Club 10 10
Bassett Rebecca 0:02:20.60 253 16-19 Oceanside T&F Club 8 8
Barber Michael 0:02:27.10 264 10 10
Duncan Gary 0:02:32.60 218 50-59 PIH 10 10
Bernardo Michelle 0:02:34.40 233 30-39 10 10
Rabien Roland 0:02:41.10 262 30-39 10 10
Wehner James 0:02:49.20 255 40-49 10 10
Flett Gordon 0:02:51.00 220 50-59 8 8
Donahue Gary 0:03:08.10 194 50-59 PIH 6 6
Towler Frank 0:03:08.50 232 60-69 PIH 10 10
Tienhaara Martti 0:03:13.40 229   70-79 10 10
McNeely Martha 0:03:50.80 225 60-69 PIH 10 10
Thate Christine 0:04:09.50 228   50-59 PIH 10 10
McDonald Jane 0:04:11.70 50-59 PIH 8 8
800m Men                
Last Name First Name Time Bib   Age-group Club Race Points Series Total
     
Restall Brendon 0:01:51.30 251   20-29 Uvic Vikes 10 10
Pratt John 0:01:52.70 250   20-29 Uvic Vikes 8 8
Peterson Cole 0:01:53.10 249 20-29 Uvic Vikes 6 6
Winkler Matt 0:01:55.70 252 20-29 Uvic Vikes 5 5
Rabien Anton 0:02:04.80 187 30-39 Performance Running 10 10
1500m Open
 
Last Name First Name Time Bib   Age-group Club Race Points Series Total
                 
Skuja Darren 0:05:00.40 227 50-59 CVRR 10 10
Duncan Gary 0:05:16.90 218 50-59 PIH 8 18
Bernardo Michelle 0:05:20.70 233 30-39 10 20
Marceau Julien 0:05:29.90 222   20-29 Performance Running 10 20
Wehner James 0:05:50.50 255 40-49 10 20
Rabein Roland 0:05:58.30 262 30-39 10 20
Struthers Nicole 0:05:58.80 265
Towler Frank 0:05:15.70 232 60-69 10 20
Miller Doug 0:06:47.40 226   70-79   10 10
Tienhaara Martti 0:07:07.50 229 70-79 8 18
Donahue Gary 0:07:22.20 194 50-59 PIH 6 12
McNeely Martha 0:07:32.60 225   60-69 PIH 10 20
McDonald Jane 0:08:20.80 224 50-59 PIH 10 18
Thate Christine 0:08:45.00 228 50-59 PIH 8 18
1500m Men    
Last Name First Name Time Bib   Age-group Club Race Points Series Total
Irvine Kyle 0:03:53.90 244 20-29 Uvic Vikes 10 10
Therrien Cody 0:03:56.40 245 20-29 Uvic Vikes 8 8
Psotka Patrick 0:03:57.10 246 20-29 Uvic Vikes 6 6
Schiavone Trevor 0:04:06.20 247 20-29 Uvic Vikes 5 5
Robertson Karl DNF 248 20-29 Uvic Vikes
5000m Open
                 
Last Name First Name Time Bib   Age-group Club Race Points Series Total
                 
Rabein Anton 0:17:24.20 187 30-39 Performance Running 10 20
Callendar Chris 0:17:33.60 263 30-39 PIH 8 8
Barwise Jim 0:17:48.00 190 40-49 PIH 10 10
Vigier Alistair 0:18:00.20 243 20-29 10 10
McCullough Brett 0:18:05.20 223 20-29 PIH 8 8
Linstead Christopher 0:18:15.10 221 30-39 6 6
Marceau Julien 0:19:38.20 222 20-29 Performance Running 6 26
Degnan Etta 0:19:55.40 260 20-29 10 10
Towler Frank 0:22:02.40 232 60-69 10 30
Miller Doug 0:24:45.40 226 70-79 10 20
Donahue Gary 0:28:24.20 194 50-59 PIH 10 22
McDonald Jane 0:30:08.80 224   50-59 PIH 10 28
Thate Christine 0:32:44.10 228 50-59 PIH 8 26
5000m Elite – Mixed
 
Last Name First Name Time Bib   Age-group Club Race Points Series Total
Childs Cliff 0:14:48.30 68 20-29 Running Room 10 10
Simpson Forrest 0:14:49.30 188 20-29 Uvic Vikes 8 8
Clouthier Josh 0:15:41.00 183 20-29 Uvic Vikes 6 6
Maynard Jordan 0:15:51.20 261 20-29 5 5
Walker Nick 0:15:51.60 269 20-29 Frontrunners 4 4
Cliff Rachel 0:16:33.40 182 20-29 Speed River 10 10
Burrett Erin 0:17:20.00 181 30-39 Bastion 10 10
Morgan Claire 0:17:37.90 185   30-39 PIH 8 8

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.